folyékony fólia
Mire jó a folyékony fólia? A jelentős vízterhelésű helyiségekben a burkolatok felrakása előtt vízszigetelést kell alkalmaznunk! A burkoláshoz viszonyítva kis költségű munkafolyamat a későbbiekben sok bosszúságtól és felesleges kiadástól óv majd meg minket.
A kenhető vízszigetelés a közelmúltban vált általánossá az építőiparban. A folyékony fólia lényege, hogy a burkolandó felületekre a csempézés előtt viszik fel a könnyen kenhető anyagot, (általában két rétegben!). Ez a vízzáró réteg a későbbiekben megakadályozza, hogy a csempék közötti fugákon beszivárgó nedvesség a falakba jusson.
A korszerű, könnyen eldolgozható vízszigetelés megjelenése előtt sokkal körülményesebb bitumenes, kátrányos tekercseket használtak vagy egyáltalán nem alkalmaztak vízszigetelést. Előfordult, hogy például az aljzatbeton anyagába kevertek vízzáró adalékanyagot, ami elég pazarló megoldás, hiszen az aljzat teljes vastagságában szigetel, holott elegendő erre a célra a felső 1 mm-es réteg is.
A FIT laborban megalkotott Aquall folyékony fólia rugalmas, könnyen eldolgozható, gumiszerű emulzió. A szigetelés száradás után összefüggő, vízhatlan réteget képez, így megakadályozza a falak nedvesedését. Véd a lecsapódó pára és a fröccsenő víz formájában a fugákba kerülő nedvességtől és hatásos extrém esetekben is, például csőtörésnél.
- alapozó
- falfesték, glett
- folyékony fólia
- hétköznapi csodaszerek
- hőszigetelő rendszer
- lazúrok, lakkok
- Nemesvakolat
- zománcfesték